A mandalaról
A „mandala” szó az ősi indiai nyelvből ered, szanszkrit eredetű és szent vagy mágikus kört jelent. További jelentései: ív, korong, elme.
Eredetét tekintve a buddhista kultúrához köthető, ahol ma is használják a mandalákat meditációs gyakorlatokhoz.
A mandalák mindenhol körülvesznek minket. A szem írisze is egy mandala. Mandalaként értelmezhető a Földünk is, a Nap és az őt körülvevő bolygók, ám a Nap a többi környező naprendszerrel együtt alkotja a Tejútrendszerünket, mely egy spirál alakú mandala. A rengeteg sok galaxis, melyet egy hatalmas energiamező fog össze, olyan, mint egy végtelenül hatalmas kozmikus mandala. De gondoljunk csak szűkebb világunkban a kerékre, vagy az óra számlapjára, a madárfészek felépítésére vagy egy finoman szőtt pókhálóra. Mandalát a mikrokozmoszban is felfedezhetünk, gondoljunk csak az egysejtű lényekre vagy a növényi és állati organizmusok sejtjeire. Miden, ami él (növények, állatok) sejtekből áll, és minden sejt egy mandala.
Mandalára koncentrálva harmonizálhatjuk belső lényünket, gyógyíthatjuk megfáradt testünket, lelkünket, kikapcsolódhatunk feszült, rohanó világunkból. Mandala nézése közben egyfajta spirituális utazásban van részünk, gyakran találhatunk rá régi, elfeledett igazságokra. Mandalák mondanivalóját megértve, a mandala gyógyítólag hat a lelkünkre, és emelkedett, tiszta gondolatokra és különleges összefüggésekre ébredhetünk rá életünkkel kapcsolatban.
Minden gyöngyszem egy templom, mely fájdalomból épült egy
homokszem
köré. Milyen kívánság formálta testüket és miféle mag köré?
Itt nézegethet különböző mandalákat.